OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 09.08.2020

 

INTENCJE MSZY ŚW. MOŻNA ZNALEŹĆ NA STRONIE  INTERNETOWEJ           

 

-  Obchodzimy XIX Niedzielę Zwykłą. Jezus tak jak do Piotra, wyciąga do nas rękę. Pragnie nas bezpiecznie przeprowadzić po spiętrzonych wodach współczesnej niewiary i zwątpienia. Woła do nas spośród burz i zawirowań tego świata „ Odwagi, Ja Jestem, nie bójcie się.”

 - Przeżywamy miesiąc sierpień, który przepełniony jest pamięcią wielkich narodowych wydarzeń. Kościół  zachęca do zachowania trzeźwości i podjęcia dobrowolnej abstynencji.

 - W tym tygodniu  w piątek wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego - prezbitera i  męczennika. Jest to dzień modlitw za pomordowanych w obozach koncentracyjnych, więzieniach i łagrach.

 - W sobotę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP ( Matki Bożej Zielnej). Na każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów i ziół. W tym dniu przypada  także kolejna Rocznica Cudu nad Wisłą i Dzień Wojska Polskiego. Przed każdą Mszą Św. zapraszamy na Różaniec.

  -Od soboty rozpoczną się obchody 300-lecia Miasta Suwałk. W ramach tych obchodów w niedzielę o godz. 12.00 Ks. Biskup Jerzy Mazur odprawi  Mszę Św. w intencji Suwalczan.

 - Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Fundusz Kapłański Diecezji Ełckiej.

 - Pamiętajmy o noszeniu masek i zakrywaniu nosa i ust.

 - Wszystkim solenizantom i solenizantkom składam serdeczne życzenia.

                        

  - Do sakramentu małżeństwa przygotowują się;

 1) Maciej Rutkowski, kawaler, zam. w Suwałkach, parafia tutejsza i Anna Grygieńć, panna, zam. w Suwałkach, parafia  tutejsza: zapowiedź 1.