OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 20.06.2021

 

INTENCJE MSZY ŚW. I OGŁOSZENIA  MOŻNA ZNALEŹĆ NA STRONIE  INTERNETOWEJ  I TABLICY OGŁOSZEŃ

      

-  XII Niedziela Zwykła. Od dziś dekretem ks. Biskupa została zniesiona  dyspensa od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej i świątecznej.

 

- Jutro w trzeci poniedziałek, Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Po Mszy św. wieczornej, ks. Szymon Klimaszewski zaprasza na spotkanie wszystkie osoby które przygotowują się przez 33 dni rekolekcji do zawierzenia Jezusowi przez Maryję. Każdy niech przyjdzie ze swoim modlitewnikiem, który nabył.

 

- W środę 23 czerwca - Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach by byli dobrymi i odpowiedzialnymi ojcami.

 

- W czwartek 24 czerwca - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

- W piątek o g. 8.00. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

 

- W następną niedzielę ofiary zebrane do puszek są przeznaczone na Fundusz duszpasterstwa młodzieży diecezji ełckiej

 

- Codziennie nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. wieczornej. W niedzielę po mszy św. o g. 17.00.

 

- Trwają prace przy plebanii. Wymiana poszycia dachowego. Zakupiono już materiału na 20 tyś zł.  Na dalszy etap prac i zakup materiału potrzeba środków finansowych.  Zwracamy się w dalszym ciągu z prośbą do wszystkich rodzin naszej parafii o pomoc. Zwracamy się do osób, które by w sposób bezpośredni mogły się zaangażować w zbiórkę po swoich osiedlach czy w blokach odwiedzając rodziny naszej parafii. Dobrowolne ofiary można wpłacać na konto bankowe podane na stronie internetowej parafii i w biuletynie. Ofiary przeznaczone na cele kultu religijnego można odliczyć od podatku. Dziękuję tym, którzy już to uczynili. Wpłynęło na konto 3500 zł. Dziękuję także za dzisiejsze ofiary na tacę, które przeznaczone będą na realizowane prace. Dziękuje wszystkim, którzy pragną się włączyć w pomoc.

 

- W przyszłą niedzielę Parafia nasza przeżywać będzie wizytację kanoniczną ks. Biskupa Jerzego Mazura. Program wizytacji. Z racji wizytacji zamówione intencje mszy św. z g. 9.00. i 13.30. odprawione będą o g. 7.00.

 

- Od dziś nie obowiązuje dyspensa od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej i świątecznej.

 

-  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

 

  • Daniel Żogo, kaw, zam,w Suwałkach, par tut i Paulina Bitowska, panna, zam. w Suwałkach, par. tutejsza, zapowiedź II
  • Krzysztof Piętko, kaw, zam, Brzozówka, par, Podwyższenia Krzyża św. w Bargłowie Kościelnym i Monika Elżbieta Szczęsna, panna, zam. w Suwałkach, par. tutejsza, zapowiedź I

 

 

- Dnia 22.06.2021 o g. 14.00. w przychodni lekarskiej: „Poli Med" odbędą się badania USG itd.

 

- 25 czerwca rozpoczynamy 40- godzinne nabożeństwo. Po Mszy św. o g. 7.00. wystawienie NS i adoracja do g. 15.00. - Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie Msza św. o g. 18.00. W sobotę po Mszy św. o g. 7.00. wystawienie NS adoracja do g. 15.00. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia.