Pielgrzymka autokarowa

Parafian Św. Kazimierza Królewicza z Suwałk

Do Gietrzwałdu i Św. Lipki

28-09-2019r.

 

     W sobotę 28 września o godz 630 z parkingu obok naszego Kościoła ruszyła pielgrzymka do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. Wędrówkę do Sanktuarium Maryjnego znanego z objawień zorganizowała Pani Zosia Budzejko. Przewodnikiem duchowym i dzielącym się swymi wiadomościami na temat miejsc objawień był nasz drogi Ks. Mariusz - wikariusz naszej Parafii. Przewodnią intencją była modlitwa za nauczycieli - zgłoszona przez Proboszcza.                  

W drodze - pierwszy przystanek za m. Mrągowo

     Po przyjeździe do Sanktuarium Gietrzwałdzkiego pątnicy naszej parafii udali się na Mszę Św. Msza była odprawiona w intencji wszystkich pielgrzymów ze wszystkich stron naszego kraju. Wśród Księży odprawiających Mszę nie zabrakło przedstawiciela naszej parafii - czyli Ks.Mariusza. Po uczcie duchowej wszyscy udaliśmy się w kierunku Drogi Krzyżowej, wcześniej odwiedzając źródełko z Cudowną Wodą.

   

Ołtarz  Sanktuarium w Gietrzwałdzie oraz Źródełko

     Po napełnieniu zbiorniczków Cudowną Wodą ze Źródełka, któremu przypisywane są cudowne uzdrowienia, pielgrzymi podążyli w kierunku stacji Drogi Krzyżowej za naszym przywódcą Duchowym na ten czas Ks. Mariuszem, który czytał rozważania przy każdej stacji Drogi Męki Pańskiej. Poszliśmy drogą za Panem Jezusem niosąc własne intencje i prośby.

 

    

    

    

    

   

    

  

Stacje Drogi Krzyżowej, pielgrzymi, oraz Księża prowadzący Drogę Krzyżową

     Modlitwę kończącą Nabożeństwo Męki Pańskiej odmówił Ks. Zenon znajomy naszego Ks. Mariusza z lat wcześniejszych, kiedy to z woli Bożej ich ścieżki życia skrzyżowały się na drodze posługi Kapłańskiej.

     Po złożeniu intencji w czasie Nabożeństwa, pielgrzymi udali się do różnych miejsc oferujących posiłki, aby uzupełnić utracone kalorie i pokrzepić ciało. Był to również czas aby nabyć pamiątki z wizyty w Sanktuarium Objawień Maryjnych. 

    Ruszyliśmy z modlitwą w dalszą drogę do następnego Świętego Miejsca - Świętej Lipki. W czasie przemieszczania się w kierunku Sanktuarium Ks. Mariusz zapoznał nas z historią tego Świętego Miejsca, jak wcześniej przekazał nam wiadomości o Gietrzwałdzie.

    

Pan kierowca, pielgrzymi oraz nasz drogi Kapłan Ks. Mariusz

     Gdy dotarliśmy do Świętej Lipki aby uczestniczyć w koncercie organów słynnych ze względy na swoje ruchome figurki jak i dźwięk, okazało się że odbywa się ślub i występu nie będzie. W Bazylice w ciszy poleciliśmy Najświętszej Matce Boskiej szczęście młodej pary, oraz nasze prośby i intencje. Zgodnie z planem ruszyliśmy w drogę powrotną do Suwałk. Ks. Mariusz chcąc po części wynagrodzić brak koncertu w Bazylice Świętolipskiej poprzez system nagłośnienia w autokarze odtworzył  nagranie z płyty CD występu organisty za Świętej Lipki. Pomimo szczerych chęci, system nagłośnienia pozostawił wiele do życzenia pod względem audio. Być może jest to znak, aby zorganizować następną pielgrzymkę, tym razem do Matki Boskiej w Świętej Lipce.

     Droga powrotna również była bardzo modlitewna, a zapadający mrok przypominał nam, że jednak domowe pielesze są tym miejscem do którego najbardziej tęsknimy. 

     Wracających pielgrzymów powitał Pasterz Naszej Parafii Prałat Lech. To miłe jest wiedzieć i widzieć, że zawsze ktoś czeka na powrót dzieci Kościoła.

Wszystkim organizatorom pielgrzymki serdeczne Bóg zapłać !