Pielgrzymka autokarowa

Parafian Św. Kazimierza Królewicza z Suwałk

Do Gietrzwałdu i Św. Lipki

28-09-2019r.

 

     W sobotę 28 września o godz 630 z parkingu obok naszego Kościoła ruszyła pielgrzymka do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. Wędrówkę do Sanktuarium Maryjnego znanego z objawień zorganizowała Pani Zosia Budzejko. Przewodnikiem duchowym i dzielącym się swymi wiadomościami na temat miejsc objawień był nasz drogi Ks. Mariusz - wikariusz naszej Parafii. Przewodnią intencją była modlitwa za nauczycieli - zgłoszona przez Proboszcza.                  

W drodze - pierwszy przystanek za m. Mrągowo

     Po przyjeździe do Sanktuarium Gietrzwałdzkiego pątnicy naszej parafii udali się na Mszę Św. Msza była odprawiona w intencji wszystkich pielgrzymów ze wszystkich stron naszego kraju. Wśród Księży odprawiających Mszę nie zabrakło przedstawiciela naszej parafii - czyli Ks.Mariusza. Po uczcie duchowej wszyscy udaliśmy się w kierunku Drogi Krzyżowej, wcześniej odwiedzając źródełko z Cudowną Wodą.

Czytaj więcej: Pielgrzymka

Święto podwyższenia Krzyża 

w Naszej Parafii

 

 

     W dniu dzisiejszym ( 14 września ) parafianie wraz z Księżmi aktywnie uczestniczą w ogólnopolskim wydarzeniu - Polska pod Krzyżem. Obchody centralne odbywają się we Włocławku na lotnisku Kruszyn. 

    Od godz. 1000  rozpoczął się Różaniec odmawiany przez wiernych zgromadzonych w Kościele, a po zakończeniu modlitwy Ks. Lech Łuba - proboszcz parafii - wygłosił krótkie przesłanie dotyczące Krzyża i Jego obecności w życiu ludzi. Następnie parafianie wraz z księżmi udali się procesyjnie do Kaplicy Podwyższenia Krzyża znajdującej się w szpitalu miejskim na Mszę Świętą. 

 w drodze do Kaplicy Podwyższenia Krzyża

Czytaj więcej: Święto Podwyższenia Krzyża