Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jako organizacja/wspólnota KOŚCIELNA skupia OSOBY MŁODE, które chcą pożytecznie i na chwałę Bożą wykorzystać swój WOLNY CZAS. Potrafimy się nie tylko BAWIĆ, wygłupiać, ale także ROBIĆ COŚ DOBREGO DLA INNYCH ORAZ MODLIĆ. Będąc Stowarzyszeniem ogólnopolskim możemy więcej niż jednostka.
Prowadzimy również FORMACJĘ dla członków i kandydatów na wszystkich stopniach.
Podstawową komórką zrzeszającą młodych jest ODDZIAŁ PRZY PARAFII lub koło przy innej instytucji.

 

KOŚCIELNA ? KSM zawsze jest i pozostaje wspólnotą wewnątrz całego Kościoła. Tak więc jego członkowie to osoby wierzące i praktykujące. Cokolwiek robimy pod szyldem KSM-u dajemy tym świadectwo o całym Kościele Katolickim i dlatego powinniśmy przestrzegać całej jego nauki, a więc nauki Chrystusa. Nasze zaangażowanie w KSM to możliwość zaangażowania w życie Kościoła.

 

OSOBY MŁODE ? sama nazwa KSM-u wskazuje, że jest to miejsce gdzie szczególnie może się realizować człowiek młody. Młodzież ma potrzebę angażowania swoich sił i dobrych chęci i właśnie KSM daje możliwość ich realizacji.

 

WOLNY CZAS ? przystąpienie do KSM-u to deklaracja poświęcenia swojego wolnego czasu (nie tego, który jest przeznaczony na szkolę, naukę, pomoc w domu)      i sił na robienie czegoś dobrego wspólnie z innymi.

 

BAWIĆ ? KSM to nie tylko poważna praca, formacja, działanie, modlitwa. To również miejsce i czas na dobrą zabawę, kulturalną i radosną rozrywkę ?bez przegięć?. Tutaj młodzież ma możliwość organizować wspólnie swój wolny czas.

 

ROBIĆ COŚ DOBREGO DLA INNYCH ? KSM jako stowarzyszenie posiadające osobowość prawną ma bardzo szeroki pole działania. Od chęci i pomysłowości jego członków zależy w jakim stopniu te możliwości zostaną wykorzystane dla dobra innych.

 

MODLIĆ, FORMACJA ? działanie, praca, rozrywka w KSM to jeden z jego filarów. Nie może on istnieć bez drugiego, którym jest formacja, osobista praca nad sobą, modlitwa i uczestnictwo w Sakramentach.

 

ODDZIAŁ PRZY PARAFII ? jedyną możliwością bycia KSM-owiczem jest  bycie członkiem oddziału przy parafii, regularne uczestnictwo w spotkaniach  i działaniach oddziału. Oddział zaś, aby działać właściwie i prężnie winien na bieżąco uczestniczyć i informować swych członków o wydarzeniach na szczeblu diecezjalnym KSM.

Katolickie Stowarzyszeniu Młodzieży zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. 

KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem "służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie"


Nasze spotkania odbywają się w każdy piątek po wieczornej Mszy Świętej na 18.00.
Nasze spotkania to nie tylko modlitwa, rozważanie Pisma Świętego... To także radość, śpiew, integracja, wyjazdy i wycieczki.

Nasz KSM aktywnie uczestniczy w życiu parafii, wspólpracujemy z innymi ruchami m.in. Akcją Katolicką, Liturgiczną Służbą Ołtarza.


Asystentem Oddziału jest ks. Robert Ludwiniak

Zarząd tworzą:
Prezes - Paweł Jewko
z-ca prezesa - Paweł Grudziński
Skarbnik - Mateusz Danielewicz
Sekretarz - Jacek Zakrzewski

Jesteśmy na facebooku:
Nasz FANPAGE:
https://www.facebook.com/KsmSwKazimierzKrolewiczWSuwalkach